Prace doktorskie online

Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Napisanie pracy doktorskiej nie jest takim prostym zadaniem jak się może wydawać. Wybór tematu to tylko jedna z kwestii z jakimi trzeba się zmagać podczas pisania pracy doktorskiej. Kolejnym istotnym punktem jest wygląd samej pracy. Jej tytuł, spis treści, układ, źródła to tylko niektóre z ważnych czynników mających wpływ na to jak praca doktorska zostanie odebrana. Musimy przygotować się do pisania pracy doktorskiej jak najlepiej. Jednym z bardziej pomocnych sposobów na organizacje swojej pracy jest podgląd innych prac doktorskich. Dzisiaj jest to zadanie o wiele prostsze niż kiedyś.

Współcześnie studenci wszelkich kierunków mają bardzo ułatwiony dostęp do różnego rodzaju materiałów. Nie inaczej jest z pracami doktorskimi. Za sprawą Internetu można uzyskać wgląd do materiałów, które kiedyś były dostępne tylko w siedzibie uczelni, czy szkolnej bibliotece. Dzisiaj wiele dokumentów jest po prostu dostępnych online. Prace doktorskie online dostępne są do wglądu w różnych formatach. Najczęściej są to DjVu lub PDF do których potrzebne są odpowiednie programy. Programy lub wtyczki do przeglądarki takie jak Acrobar Reader, czy DjVu Viewer są do pobrania za darmo w sieci, więc nie ma problemu z przeglądem prac.

Poza samymi aplikacjami do przeglądania prac potrzebujemy jeszcze adresów stron, na których udostępniane są prace doktorskie online.

Gdzie można znaleźć prace doktorskie online?
Poniżej lista adresów do stron, gdzie można znaleźć prace doktorskie online do wglądu

http://www.dart-europe.eu/basic-search.php – międzynarodowa wyszukiwarka prac dyplomowych i dysortacji

Prace doktorskie online na stronach Uniwersytetów:
http://www.biblioteka.ue.poznan.pl/index.php?go=listaalfabetycznapracdoktorskichs
http://www.archiwum.uj.edu.pl/projekty-auj/cyfrowe-auj
http://pg.gda.pl/biblioteka/index.php?option=com_content&view=article&id=263:prace-doktorskie&catid=53:dorobek-naukowy&Itemid=131&lang=pl
http://www.buw.uw.edu.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1561&Itemid=241
http://bg.pg.edu.pl/prace-doktorskie
http://biblioteka.gumed.edu.pl/?strona=30

Szukasz doktoratu? Napisz do nas pomożemy!