Praca doktorska – ile stron?

Praca doktorska - ile stron?
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Pisząc pracę doktorską możemy zetknąć się z wieloma zagadnieniami. Jednym z nich i to dość oczywistym jest długość naszej pracy doktorskiej. Ile stron powinna mieć praca doktorska?

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna. Nie ma żadnej zasady regulującej to jak długa powinna być praca doktorska. Wszystko zależy od zupełnie innych czynników niż skupianie się na długości.

Zasadniczym celem pracy doktorskiej jest poprawne opisanie tematu, który podjęliśmy. Nikt nie jest w stanie powiedzieć ile miejsca zajmie mu opisanie wszystkiego, co ma znaleźć się w pracy doktorskiej. Nie można tego zaplanować, bo okaże się to dopiero na samym końcu, czyli w momencie gdy skończymy pisać prace doktorską.

W zależności od tematu i dziedziny praca doktorska może mieć różne długości. Tak naprawdę należy się sugerować jedynie tym, co zamierzamy w niej napisać, a nie tym ile zajmie nam to miejsca. Czy będzie to 50, 100, 200, czy 500 stron nie ma większego znaczenia. Praca doktorska ma zawierać wszystko to, co jest konieczne. Jeżeli zmieścimy to na niewielu stronach to dobrze, jeżeli będziemy potrzebować ich więcej to też dobrze. Należy jednak pamiętać, że praca doktorska powinna być zwięzła na tyle na ile się da i jednocześnie wyczerpująca podjęty przez nas temat.

Nie ma potrzeby przejmować się ilością stron pracy doktorskiej. Nie ma potrzeby się nadmiernie rozpisywać. Nie powinno się stosować też niejasnych skrótów myślowych. Trzeba pisać tylko to, co konieczne. Można podsumować to jedynie tym, że praca między 100-200 stron zdaje się być i wyczerpująca temat i nie za długa.

Napisz do nas

Szukane przez innych:

  • praca doktorska
  • rytualy praca doktorancka
  • doktorat ile stron
  • ile stron ma doktorat
  • ile stron ma liczyc praca doktorska
  • praca doktorska Małgorzata Grayna Przeniosło

Gorąco polecamy także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.