Prace naukowe

Prace naukowe
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Prace naukowe lub po prostu prace doktorskie stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Wielu absolwentów uczeni zadaje sobie pytanie czy warto walczyć o wyższy stopień naukowy. Nie łatwo jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

Stopień doktora nie będzie dawał nam gwarancji na wyższe stanowisko lub pracę na uczelni. Tak na przykład w samej Australii co roku broni się około 7000 doktoratów. To zdecydowanie więcej niż ilość wolnych wakatów na uczelniach wyższych. Musimy zdawać sobie sprawę, że obrona doktoratu nie będzie dla nas przepustką do lepszej kariery zawodowej.

Oczywiście powinniśmy ograniczać się tylko do optymistycznych wizji. W niektórych przypadkach będziemy w stanie dopasować nasze zapotrzebowania do polityki prowadzonej na danej uczelni, co tym samym da nam większe szanse na uzyskanie dotacji na własne badania naukowe. Uczelnia tak prowadzi swoją politykę, aby pozyskać jak największą liczbę studentów, a tym samym zyskać większe dochody.

To, że poświęcimy swój czas na tworzenie atrakcyjnych programów po ukończeniu doktoratu nie da nam pewności, że pozostaniemy na uczelni. Nie zawsze zostanie docenione to co mamy do zaoferowania. Zwykły student po obronie ma małe szanse, aby zostać na uczelni.

Napisz do nas

Jesteśmy korporacją naukową zrzeszającą pracowników naukowych i ekspertów branżowych. Pomożemy Tobie napisać pracę doktorską, która będzie w pełni profesjonalna i poprawna pod kątem zgodności ze współczesnymi standardami. Napisz do nas wypełniając poniższy formularz.