Plan pracy doktorskiej

Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Naszej pracy doktorskiej nie musimy wcale rozpoczynać od wstępu czy pierwszego rozdziału. Wbrew pozorom najłatwiej będzie nam rozpocząć pracę od środka, a dokładniej od materiału i metod. Oczywiście przed tym powinniśmy mieć gotowy i zatwierdzony tytuł oraz konspekt pracy.

Nie chronologiczna kolejność ma swoje uzasadnienie. Z rozmów z doświadczonymi autorami mającymi na swoim koncie wiele prac naukowych wynika, że przyjmują właśnie taką kolejność. W taki sposób zaczynamy pisanie od najłatwiejszej części pracy. Opis materiału i metod jest w zasadzie streszczeniem tego co jest do zrobienia. Podążając krok po kroku w krótkim czasie powstanie nam cały rozdział. Kiedy ujrzymy całkiem przyzwoity początek łatwiej będzie nam zabrać się do pisania kolejnych części. Oczywiście naszą pracę doktorską możemy rozpocząć od dowolnego etapu.

Po napisaniu każdego z rozdziałów warto odłożyć je na kilka dni na bok, zaś potem do nich powróć i spojrzeć na nie krytycznym okiem pod kątem treści i formy. Drugie spojrzenie na całość pozwoli nam odrzucić fragmenty najmniej istotne, czasem zmienić kolejność zdań czy paragrafów. Warto także zwrócić uwagę na błędy wynikające z szybkiego pisania. Po wstępnym sprawdzeniu pracę możemy wysłać do naszego promotora. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak, aby promotor systematycznie sprawdzał nasze postępy i korygował nas rozdział po rozdziale.

Trzymanie się takiego planu pracy doktorskiej jest rozwiązaniem najbardziej optymalnym.

Napisz do nas

Jesteśmy korporacją naukową zrzeszającą pracowników naukowych i ekspertów branżowych. Pomożemy Tobie napisać pracę doktorską, która będzie w pełni profesjonalna i poprawna pod kątem zgodności ze współczesnymi standardami. Napisz do nas wypełniając poniższy formularz.

[contact-form to=’kontakt@pracenaukowe.com.pl’][contact-field label=’Imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Telefon’ type=’text’/][contact-field label=’Wiadomość’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]