Pisanie pracy doktorskiej

Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Na początku warto uzgodnić zakres tematyki z naszym promotorem. Oczywiście temat pracy musi być dla nas ciekawy, a jednocześnie powinien wypełniać lukę w danej dziedzinie nauki.

Może wydawać się, że pisanie pracy doktorskiej powinniśmy zacząć od pierwszego rozdziału. Nie jest to jednak z regułą, tak więc pisanie pracy możemy rozpocząć od rozdziału, który wydaje nam się najtrudniejszy. Wstęp i zakończenie najłatwiej jest napisać, ale by odpowiadały one naszym osiągnięciom musimy znać już rezultaty badań.

W pierwszej fazie pisania doktoratu nie musimy przywiązywać uwagi do takich części pracy jak wstęp, zakończenie czy wprowadzenie do poszczególnych rozdziałów. Kiedy zasadnicza część pracy będzie gotowa elementy te możemy napisać na samym końcu.

Pisanie rozdziału, zakładając, że ma dotyczyć opisu tła metodologicznego, powinniśmy rozpocząć od przytoczenia informacji, które napisali już inni autorzy. W tym rozdziale musimy dokonać syntezy dostępnych poglądów wiodących autorytetów w danej dziedzinie.

Pamiętajmy, aby publikacje innych autorów nie były przepisane słowo w słowo. Lepiej je przeczytać i własnymi słowami opisać co poszczególni autorzy napisali, cytując ewentualnie najważniejsze punkty z podaniem źródła. Nasze wypowiedzi zawarte w doktoracie powinny być zwięzłe, krótkie i na temat.

Napisz do nas

Jesteśmy korporacją naukową zrzeszającą pracowników naukowych i ekspertów branżowych. Pomożemy Tobie napisać pracę doktorską, która będzie w pełni profesjonalna i poprawna pod kątem zgodności ze współczesnymi standardami. Napisz do nas wypełniając poniższy formularz.