Prace doktorskie UJ

Prace doktorskie Uniwersytet Jagielloński
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Uniwersytet Jagielloński to najstarsza polska uczelnia, a zarazem jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie. Mieści się w Krakowie i w Rankingu Szkół Wyższych 2012 oraz 2013 „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” został uznany za najlepszą uczelnie w Polsce.

Uniwersytet został założony w 1364 roku w Kazimierzu z fundacji Kazimierza III Wielkiego i odnowiony w 1400 w Krakowie przez Władysława II Jagiełłę z fundacji Jadwigi Andegaweńskiej. W 1817 nadano mu nazwę Jagielloński, aby podkreślić jego związki z dynastią.

W roku 1936 prezydent Ignacy Mościcki odznaczył Uniwersytet Jagielloński Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski „za osiągnięte w przeciągu wielowiekowego istnienia bezcenne zdobycze w dziedzinie polskiej nauki, pielęgnowania tradycji historycznych i patriotycznego wychowania wielu pokoleń”.

Uniwersytet użytkuje ponad 100 budynków na terenie Krakowa. Najstarsze budynki znajdują się w Starym Mieście, w dzielnicy uniwersyteckiej skupionej wzdłuż ulicy św. Anny i Jagiellońskiej. Znajduje się tutaj także wybudowany w 1887 roku Collegium Novum, który jest siedzibą rektora i dziekanatów.

Uniwersytet Jagielloński jako jeden z nielicznych posiada rozprawy doktorskie przed obroną do wglądu w czytelni archiwum w godzinach jej otwarcia.

Napisz do nas

Jesteśmy korporacją naukową zrzeszającą pracowników naukowych i ekspertów branżowych. Pomożemy Tobie napisać pracę doktorską, która będzie w pełni profesjonalna i poprawna pod kątem zgodności ze współczesnymi standardami. Napisz do nas wypełniając poniższy formularz.

[contact-form to=’kontakt@pracenaukowe.com.pl’][contact-field label=’Imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Telefon’ type=’text’/][contact-field label=’Wiadomość’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]