Jak pisać prace naukowe?

Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Napisanie pracy naukowej lub inaczej doktoratu nie musi być wcale takie trudne. Wybierając odpowiedni temat jesteśmy w stanie napisać dobrą pracę, która wypełni luki w danej dziedzinie.

Najlepiej pisać na temat, który najbardziej nas interesuje. Trudnością może być tylko znalezienie promotora, który posiada wystarczającą wiedzę w danej dziedzinie.

Kiedy uda nam się znaleźć odpowiedniego profesora oraz ustaliliśmy z nim zakres tematyki naszego doktoratu możemy wziąć się za pianie pierwszego rozdziału. Samo pojęcie pierwszego rozdziału jest jednak umowne, ponieważ na podstawie konspektu możemy zacząć pisać naszą pracę od innego dowolnie wybranego. Najlepiej wybrać ten rozdział od którego będzie nam najłatwiej zacząć.

Podczas pisania doktoratu nie powinniśmy przywiązywać uwagi do takich części pracy jak wstęp, zakończenie czy wprowadzenie do poszczególnych rozdziałów. Jeśli praca będzie gotowa te elementy możemy napisać na samym końcu.

Szybki rozdział możemy zacząć od opisu tła metodologicznego. Przytoczmy w nim wszystkie informacje innych autorów, którzy pisali na dany temat. Każdą publikację interpretujmy własnymi słowami, nie cytujmy jej słowo w słowo nie podając źródła.

Wypowiedzi w naszym doktoracie powinny być zwięzłe, krótkie i na temat.

Napisz do nas

Jesteśmy korporacją naukową zrzeszającą pracowników naukowych i ekspertów branżowych. Pomożemy Tobie napisać pracę doktorską, która będzie w pełni profesjonalna i poprawna pod kątem zgodności ze współczesnymi standardami. Napisz do nas wypełniając poniższy formularz.