Praca doktorska

Praca doktorska
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Wielu studentów swoją naukę zaprzestaje na stopniu magistra. Są jednak i tacy, którzy do swojej karty zawodowej chcą dołożyć stopień naukowy doktora. To, że uzyskamy taki stopień nie da nam gwarancji na lepszą karierę. Większość pracodawców z reguły nie zwraca na to uwagi.

W przeciągu ostatnich trzech lat liczba doktoratów wzrosła o ponad 40 tysięcy. Wiele osób złudnie wierzy, że wraz z obroną doktora mają większą szansę na zatrudnienie.

Zazwyczaj większe przedsiębiorstwa i firmy nie potrzebują pracowników z wysokim stopniem naukowym, ale z dużym doświadczeniem.

Wielu pracodawców zwraca uwagę na certyfikaty międzynarodowe. Te skutecznie potwierdzą naszą wiedzę i posiadane umiejętności, które mogą być wykorzystane w pracy. Na ich podstawie pracodawcy będzie łatwiej stwierdzić jakie posiadamy umiejętności niż w przypadku zwracania uwagi na status doktora.

Obrona doktoratu nie daje nam gwarancji na wyższe zarobki czy szybszy awans. W przypadku nauczycieli stopnie naukowe nie przekładają się na wyższe zarobki. To jednak nie powinno być przeszkodą do podjęcia decyzji.

Napisz do nas

Jesteśmy korporacją naukową zrzeszającą pracowników naukowych i ekspertów branżowych. Pomożemy Tobie napisać pracę doktorską, która będzie w pełni profesjonalna i poprawna pod kątem zgodności ze współczesnymi standardami. Napisz do nas wypełniając poniższy formularz.

[contact-form to=’kontakt@pracenaukowe.com.pl’][contact-field label=’Imię’ type=’name’ required=’1’/][contact-field label=’E-mail’ type=’email’ required=’1’/][contact-field label=’Telefon’ type=’text’/][contact-field label=’Wiadomość’ type=’textarea’ required=’1’/][/contact-form]