Praca doktorska

Praca doktorska
Zdjęcie z FreeDigitalPhotos.net

Wielu studentów swoją naukę zaprzestaje na stopniu magistra. Są jednak i tacy, którzy do swojej karty zawodowej chcą dołożyć stopień naukowy doktora. To, że uzyskamy taki stopień nie da nam gwarancji na lepszą karierę. Większość pracodawców z reguły nie zwraca na to uwagi.

W przeciągu ostatnich trzech lat liczba doktoratów wzrosła o ponad 40 tysięcy. Wiele osób złudnie wierzy, że wraz z obroną doktora mają większą szansę na zatrudnienie.

Zazwyczaj większe przedsiębiorstwa i firmy nie potrzebują pracowników z wysokim stopniem naukowym, ale z dużym doświadczeniem.

Wielu pracodawców zwraca uwagę na certyfikaty międzynarodowe. Te skutecznie potwierdzą naszą wiedzę i posiadane umiejętności, które mogą być wykorzystane w pracy. Na ich podstawie pracodawcy będzie łatwiej stwierdzić jakie posiadamy umiejętności niż w przypadku zwracania uwagi na status doktora.

Obrona doktoratu nie daje nam gwarancji na wyższe zarobki czy szybszy awans. W przypadku nauczycieli stopnie naukowe nie przekładają się na wyższe zarobki. To jednak nie powinno być przeszkodą do podjęcia decyzji.

Napisz do nas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.